Online

Jak realizuje się e-receptę?

Otrzymałeś właśnie e-receptę na lek na grypę, która dosłownie zwaliła cię z nóg, ale czujesz się na tyle źle, że kompletnie nie masz siły na samodzielną wyprawę do punktu z medykamentami? Całe szczęście e-recepta może zostać zrealizowana dla ciebie przez kogoś innego. Postępujesz z nią tak samo jak z receptą papierową. Jeżeli więc jesteś na tyle chory, że absolutnie nie dasz rady wyjść z domu o własnych siłach, lepiej nie ryzykuj pogorszeniem swojego stanu zdrowia, a poproś kogoś, by za ciebie odebrał zapisane leki.

Realizacja e-recepty

O realizacji e-recepty pisał już m.in. serwis RynekFarmaceutyczny.pl. Jednak nasi internauci wciąż szukają tych informacji. Dlatego powstał ten artykuł. Co do realizacji e-recepty, to w tym celu musisz tylko podać takiej osobie dwa numery: czterocyfrowy kod elektronicznej recepty oraz swój numer PESEL. O te dwa typy danych zostanie poproszony każdy klient apteki, który będzie chciał wykupić leki na receptę dla kogoś innego.

Ewentualnie, jeżeli obawiasz się, że coś tu pójdzie nie tak, możesz przesłać bliskiej osobie cały plik PDF, w którym zawarta jest twoja recepta online. Na pewno otrzymałeś do na swoją skrzynkę mailową, więc nie pozostaje ci nic innego, jak przekazać go dalej. A zwolennicy tych bardziej tradycjonalistycznych rozwiązań, przyzwyczajeni do korzystania z papierowych recept, mogą jeszcze ściągnąć ten plik PDF na swój komputer i następnie taką receptę normalnie wydrukować. Dokument trzeba wtedy pokazać w aptece. Będzie on zawierać w sobie zarówno czterocyfrowy kod, niezbędny do wykupienia leków, jak i nr PESEL pacjenta (a przynajmniej tak to powinno wyglądać).

Gdzie zrealizujesz e-receptę?

Jeżeli natomiast zastanawia cię to, w jakich konkretnych miejscach taka recepta przez Internet może zostać zrealizowana, nie musisz już dłużej się nad tym głowić, albowiem… zrealizujesz ją wszędzie! Oczywiście wszędzie tam, gdzie normalnie można kupić różne leki na receptę, czyli po prostu w każdej jednej aptece. Nie musi to być nawet apteka stacjonarna. Nic nie stoi na przeszkodzie, by takie leki zapisane na recepcie online zamówić sobie również przez Internet, by mieć je potem dostarczone prosto do domu.

Similar Posts